سینما

چه اتفاقی برای استیون سیگال افتاد؟

"چیزی که مردم می‌خواهند را به آنها بدهید"یک شعار قدیمی در دنیای تجارت است. و از آنجایی که هیج تجارتی مانند تجارت نمایش نیست، بهترین ستاره‌های این تجارت فقط این کار را می‌کنند: کاری که مردم می‌‌خواهند را با آن‌ها می‌دهند. در اواخر دهه 80، مردم فیلم‌های اکشنی می‌خواستند که در آنها قاچاقچیان مواد مخدر و مجرمان بین المللی تنبیه می‌شدند و کتک می‌خورند و تیر می‌خوردند توسط یک کاراگاه مرموز خونسرد رزمی که موهایش را دم اسبی می‌بندد- یعنی استیون سیگال.

“چیزی که مردم می‌خواهند را به آنها بدهید”یک شعار قدیمی در دنیای تجارت است. و از آنجایی که هیج تجارتی مانند تجارت نمایش نیست، بهترین ستاره‌های این تجارت فقط این کار را می‌کنند: کاری که مردم می‌‌خواهند را با آن‌ها می‌دهند. در اواخر دهه ۸۰، مردم فیلم‌های اکشنی می‌خواستند که در آنها قاچاقچیان مواد مخدر و مجرمان بین المللی تنبیه می‌شدند و کتک می‌خورند و تیر می‌خوردند توسط یک کاراگاه مرموز خونسرد رزمی که موهایش را دم اسبی می‌بندد- یعنی استیون سیگال.

این مرد مرموز که مطمئنا یک آدم آشغال خور دم دستی نیست، سال‌ها باجه‌های سینما را مال خود کرده بود و در شاهکار‌هایی مثل جان سخت، مافوق قانون، و تحت تعقیب ایفای نقش کرد. اما در حالی که به مردم آنچه می‌خواهند می‌دهید، همیشه هم چیزی که می‌خواهند مثل هم نیست. سلیقه‌ها تغییر می‌کند و در نهایت، سایگال به تدریج از سوپر استاری فاصله گرفت. در اینجا نگاهی به زندگی وی پس از اینکه از مرکز توجه خارج شده می‌اندازیم.

هنوز فیلم می‌سازد. فیلم‌های زیاد

استیون سایگال

قرار داد سیگال با برادران وارنر در نهایت به انتشار فیلم طبیعت گرایانه آتش در زیر پا در سال ۱۹۹۷ ختم شد. او هنوز هم فیلم‌های اکشن می‌سازد و هنوز هم آن‌ها را به سرعت و متوالی منتشر می‌کند. اما از سال ۱۹۹۸ به بعد، بیشتر (نه همه) فیلم‌های او مستقیما از ریق دی وی دی و سایت‌های اینترنتی پخش شده‌اند. این پروژه‌ها عبارتند از: وطن پرست، زخم‌های خروج، عبور از نابودی، عزم کشتار، به سوی خورشید، مخفی، طلوع سیاه، نیروی حمله، عدالت شهری، تغییر قتل، رمز افتخار، و تشویق به قتل. به طور کلی، سیگال بیش از ۳۰ فیلم در کمتر از ۲۰ منتشر کرده است.

تنها در سال ۲۰۱۶، در هفت فیلم بزرگ اکران نشده ایفای نقش کرد: قرارداد قتل، پایان اسلحه، رمز افتخار، تک تیر انداز: عملیا ویژه، ارتباط آسیایی، کارتل، و اسلحه فوق العاده.

او یک شوی واقعی داشت

در اواخر دهه ۸۰، سایگال یک شغل دوم به عنوان مشاور پلیس درجفرسون پاریش در لوییزانا را شروع کرد. کلانتر هری لی، طرفدار پر و پا قرص سیگال، از این ستاره ی اکشن خواسته بود تا به نیرو‌هایش تمرینات رزمی و آموزش شلیک دقیق دهد، او این کار را آنقدر ادامه داد که باعث شد در نهایت لی، سیگال را در لیست نماینده پلیس قرار دهد. در سال ۲۰۰۹، کار فرعی سایگال پایه و اساس یک شوی واقعی در کانال ای اند ای به نام استیون سیگال: مرد قانون شد. این شو شبیه شوی پلیس‌ها بود که در آن عوامل فیلم، همراه با افسران پلیس جرائم محلی را موقع وقوع گزارش می کردند-البته تفاوتی هم داشت، آن هم اینکه استیون سیگال هم حضور داشت، معمولا در ماشین پلیس می‌ماند و پلیس ها را از فاصله‌ای ایمن تماشا می‌کرد.

متاسفانه، سیگال ظاهرا از پلیس استعفا می‌دهند چون وی تحت بازجویی‌هایی قرار گرفت که طبق گفته فونیکس نیو تایمز، می‌خواست حقیقت‌هایی در رابطه با “قاچاق سکس و تجاوز‌های جنسی” را کشف کند. (این شکایت‌ها توسط دو کارمند سابق خانم که گفته می‌شد با این بازیگر روابطی دارند دامن زده شد اما این اتهامات در همان سال رد شد.)

او همچنین در یک شوی تلوزیونی پلیسی ایفای نقش کرد

استیون سیگال

حالا ممکن است فکر کنید استیون سیگال، کسی که سال‌ها در فیلم و همچنین در خیابان‌های واقعی آدم‌های بد را کتک می‌زد، کاملا مناسب ایفای نقش در یک سریال تلوزیونی با فیلمنامه باشد. با این‌همه، شوی پلیس‌ها به هیچ عنوان محبوبیت خود را در تلوزیون از دست نداد، و سیگال یک پلیش واقعی است. شما فکر می‌کنید سیگال واقعا باید این کار را انجام دهد درست است؟ خوب، شما اشتباه می‌کنید.

حقیقت دارد. سیگال شخصیت مجرم ستیز و کتک زن خود را در سال ۲۰۱۱ با خود با سریال عدالت حقیقی به تلوزیون برد، که در آن شخصیت الیجاه کین را بازی و خلق کرد، الیجاه رییس نیرو‌های وظیفه ممتاز و سری سیاتل است. (این سریال در واقع در ونکوور کانادا فیلم‌برداری شد) عدالت حقیقی ابتدا در یک شبکه اینترنتی در اسپانیا به نام نیترو قبل از نمایش آن در امریکا در شبکه ریلز، پخش شد؛ این سریال مجدد تولید شده و در قالب فصل دوم بیرون آمد. روی هم، عدالت حقیقی ۲۶ قسمت دارد.

او متهم به تجاوز جنسی و سو رفتار است.

استیون سیگال

ادعای تجاورز جنسی سایه‌ای بر زندگی سیگال انداخت، این ادعا توسط پلیس جفرسون پاریش سال‌ها پیش بیان و در همه جا پخش شد، در همین اثنا، یک سری از بازیگران همکار سیگال در فیلم‌های اکشن در صنعت فیلم نیز همین اتهام را به او زدند. در اکتبر سال ۲۰۱۷، خبرنگار مجله اینساید ادیشن، لیزا گوورو، نمایش فیلم آتش در زیر پا سیگال در سال ۱۹۹۶ را یاد‌آور شد، که بعد از آن سایگال لیزا را به خانه‌اش فرا خوانده تا با هم «تمرین خصوصی» داشته باشند. لیزا رد می‌کند، که بعد از آن به گفته‌ی وی قول او به بازیگر دیگری داده شده بود. شخصیت تلوزیونی، جنی مک کارتی، با داستان خودش در دادگاه حاضر شد، که ادعا می‌کرد سایگال از او خواسته لباسش را در نمایش تحت تعقیب ۲ بیرون بیاورد.

سیگال همه‌ی این اتهامات را رد کرد، اما این‌ها آخرین اتهاماتی نبودند که به وی وارد شد. ریچل گرنت، «بازیگر مقابل» سابق او که رد فیلم ۰۰۷به نام یک روز دیگر بمیر، با داستان خودش در سال ۲۰۱۸ به  بی بی سی گفت که در طول کار با سایگال در فیلم عزم کشتار در سال ۲۰۰۳، سایگال او را “به زور” به تخت برده و شلوارش هم پایین بوده است. این باز نیز سیگال اتهام هر گونه کار اشتباه را رد کرده و ادعای کلی اقامه کرد که می گفت او “از هر گونه اتهام های از این دست” مبرا است.

به سرعت مشخص شد که تنها ادعای بی‌گناهی کردن برای سیگال کافی نیست. در ژانویه سال ۲۰۱۸ نیز دو زن در لس آنجلس به پلیس گزارش کردند – که یکی از آنها رجینا سایمون در فیلم روی زمین مرگبار بود که با جزییات ادعا می‌کرد سایگال وقتی او ۱۸ ساله بوده به وی تجاوز کزده است. پس از دریافت گزارش، اداره پلیس لس آنجلس طبق قوانین محرمانه پیش رفت، اما اظهار کردند که در حال بررسی اتهام دیگری علیه سایگال هستند.

ساگال به سرعت مقابله کرد و با حضور در شبکه حقوقی نظریه پرداز الکس جونز در شبکه اینفو وارز ادعا کرد که او قربانی توطئه گسترده و بودجه‌داری شده است. وی تاکید کرد که ۴۰ درصد از اتهامات مربوط به تجاوز جنسی جنبش #MeToo بوده و ساختگی است، او قول داد انتقام بگیرد. وی افزود: “یک نیروی کامل در سرتاسر جهان وجود دارد که در حال حاضر مقدار بسیار زیادی پول و زمان برای تحقیق در مورد افرادی مثل ما هستند”. “کسانی که پول گرفته‌اند تا دروغ بگویند و کسانی که به آنها پول می‌دهند تا دروغ بگویند رسوا خواهند شد.”

او موسس شرکت‌های تجاری مختلف در زمینه‌های گوناگون است.  

استیون سیگال

بسیاری از افراد معروف دچار غرور مخصوص خود هستند- از جمله سیگال. او در سانتا نز والی کالیفرنیا یک شرکت دارد، که در آنجا ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی دارد که در آن انگور کشت و به کارخانه‌های شراب سازی فروخته می‌شود. از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۰۷، او یک زمین کشت اسطوخودوس به ماحت ۹۹۵ هکتار در شمال کالیفرنیا داشت که در آنجا مواد اولیه شرکت الماس لوتوس را کشت می‌کرد، لوتوس یک شرکت تولید “روغن‌های درمانی” بود. و در سال ۲۰۰۵، شرکت سایگال به نام محصولات استیون سایگال شروع به تولید لایتینگ بولت کرد، خط تولید نوشیدنی‌های انرژی زا که با افتخار برای اولین بار نوشیدنی‌هایی حاوی “توت گرجی تبت” و “کوردیپس آسیایی” را به بازار عرضه کرد. این اسانس‌ها حاوی گیلاس، آبجو، و عناصر آسیایی بودند.

او حتی با شرکت کلد استیل، تولید کننده چاقو در کالیفرنیا، وارد شراکت شد تا سری چاقو و شمشیر‌های«استیون سایگال» را تولید کنند. یک شمشیر کتانا با غلاف تنها ۱۰۹۹٫۹۹ دلار بود در حالیکه قیمت شمشیر کوتاه‌تر آن به نام “شکننده خود استیون سایگال” ۴۹۹٫۹۹ دلار بود.

او بالا و پایین‌هایی در روابط عاشقانه‌اش داشته است

استیون سیگال

یکی از قسمت‌های مهم فیلم‌های اکشن این است که قهرمان فیلم نع تنها همه را نجات دهد بلکه در آخر به یک دختر نیز برسد. اگر در آن هم شکست می‌خورد او باید حتما سلموئل جکسون را به دست می‌آورد. در هر رویدادی، برای هر مردی که به عنوان ستاره فیلم‌های اکشن شناخته می‌شود مهم است که مرد مورد علاقه خانم‌ها باشد. پس هیچ شکی در این مورد نیست که استیون سیگال مرد واقعا خانم‌هاست. اگر دقیق‌تر بگوییم مرد چهار خانم.

درست است: سیگال چهار بار ازدواج کرده است. سومین و مهم‌ترین ازدواج وی یک مورد نوستالژیک دیگر است، همسر او کلی لیبراک مدل و بازیگر است، که بیشتر برای این مشهور است که او زن رویایی فیلم علمی دانش جادویی برای نوجوانان شد (و انگار می‌گوید”از من متنفر نباشید چون زیبا هستم” و این در تبلیغات طولانی مدت پنتین دیده شد). سایگال و لیبراک در سال ۱۹۹۶ از هم جدا شدند-گزارش شده که وی با پرستار بچه‌ها رابطه داشته و وی باردار شده است. در سال ۲۰۰۹، او با دستیار شخصی خود،اردنتویا باتسوک ازدواج کرد. می‌بینید؟ چی گفتیم؟ کاملا مرد مورد علاقه خانم‌هاست.

او فرصت‌های بزرگ بازگشت را از دست داد

استیون سیگال

سیگال ظاهرا با همکار خود، بازیگر هنر‌های رزمی جکی چان دوست هستند. آنها آنقدر به هم نزدیک هستند که حتی فیلم ساعت شلوغ ۳ که جکی چان در سال ۲۰۰۷ وارد تولید فیلم شد، شایعه شد که چان به سیگال پیشنهاد بازی در نقش تبه‌کاران فیلم را داده است.

فیلم شاهکار سیلوستر استالونه در سال ۲۰۱۰ به نام بی‌مصرف‌ها نشان داد که هنوز مخاطبان زیادی طرفدار فیلم‌های اکشن و قهرمانانه دهه ۸۰ هستند. عوامل فیلم بی مصرف‌ها عبارتند از: استالونه، دولف لانجرن، آرنولد شوارزنگر، میکی رورک، چاک نوریس، و ژان کلود ون دام. این فرد به وضوح در این لیست نیست: استیون سیگال. استالونه ظاهرا به سایگال نقشی در این پیشنهاد کرده اما او نپذیرفته است. دلیل: ا. از یکی از تولید‌کننده های این فیلم متنفر است یعنی اوی لرنر که با او در چند پروژه همکاری کرده است.

او شهروند جهانی است

استیون سیگال

استیون سیگال زندگی کاملا متفاوتی بیرون از صنعت سینما با پلیس‌ها دارد. او همچنین دور دنیا سفر می‌کند تا دوستانش را که در جاهای خیلی دور زندگی می‌کنند ببیند. به طور شکفت انگیزی، یکی از دوستانش رهبر دین بودایی به نام دالایی لاما و دیگری ریسس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین است. علاوه بر آن، سیگال شهروندی صربیا را در ژانویه ۲۰۱۶ به دست آورد چون به آنها پیشنهاد کرد که موسسه هنر‌های رزمی در آنجا تاسیس کند. اما او نمی‌توانست در صربیا بماند چون اگر همه چیز طبق برنامه‌های او پیش می‌رفت روزی حاکم آریزونا می‌شد.

فیلم‌هایش در سایت راتن تومیتو نمره صفر گرفت.

استیون سیگال

دو تا از فیلم‌های سیگال- خارجی و قرارداد قتل- نمره بد صفر را در سایت راتن تومیتو گرفت – این یعنی هر منتقدی که فیلم ها را نگاه کرده است از آنها دوست نداشته‌اند. در مورد خارجی، اسکات وینبرگ از متقئان فیلم اینترنتی این فیلم را اینگونه توصیف کرد “این فیلم خیلی بد بود طوری که بقیه ی فیلم های سایگال را بیشتر تلاش‌های فرانک کارپا و بیلی ویلدر بودند”. در مورد قراردا قتل، ایناتی ویشنوسکی از باشگاه ای وی نوشت که سایگال ” جوری در فیلم بازی می‌کند که انگار قرار است آخذ فیلم بمیرد. اما باز هم سایگال در همه صحنه‌های فیلم حضور دارد.”

همانند بقیه فیلم‌های جدید سیگال مستقیما روی دی وی دی ارائه شدند؟  آن فیلم ها هنوز آنقدر توسط بیننده‌ها دیده نشده اند که رتبه بندی شوند (۳۷ فیلم وی در لیست “امتیاز نگرفته” هستند)، در فیلم ۲۰۰۲ به نام عبور از نابودی توانست تنها ۳ درصد امتیاز کسب کند. در واقع  شما از یک طرف می‌توانید تعداد  فیلم‌های “جایزه گرفته‌اش” را نگاه کنید و از طرف دیگر فیلم سازی‌هایش را- اوه!

به خاطر کشتن یک سگ خانگی تحت تعقیب قرار گرفت

استیون سیگال

تا الان به شما گفتیم که استیون سیگال به دلیل تجاوز جنسی تحت تعقیب قرار گرفته است- شکایتی که پس گرفته شد. اما وقتی داشت کار‌های اداری اتهام جنسی را جمع و جور می‌کرد که متاسفانه در صنعت سینما کم نیست، اما چیزی که کمتر دیده می شود تحت تعقیب قرار گرفتن برای کشتن یک سگ است. اما مثل خیلی موارد دیگر در زندگیش، استیون سایگال این را هم در سابقه خود دارد.

سایگال به خاطر نقشی که در فیلم پلیسی استیون سیگال: مرد قانون (که فیلمبرداری شد اما منتشر نشد) بازی کرد، از او شکایت شد. در سال ۲۰۱۱، سایگال با یک تانک SWAT به خانه عیسی لوورا حمله کرد، مردی در آریزونا مظنون برگزاری مسابقات خروس جنگی بود. لوورا درخواست ۱۰۰٫۰۰۰ دلار غرامت کرد؛ او همچنین از سایگال خواست تا نامه ای به بچه‌هایش بنویشد و از او به خاطر اینکه سگشان در این اتفاق کشته شده عذر خواهی کند. لوورا در نهایت به خاطر اتهامات برگزاری مسابقه متهم شناخته شد. بعد از تغییر وکیل و شکست در تحویل مدارک، قاضی اتهامات علیه سایگال را رد کرد. شانس سایگال خیلی خوب است و او هیچ وقت آن نامه‌ی عذر خواهی را هم ننوشت.

او در کشور استونی یا اوکراین مورد پذیرش نیست

استیون سیگال

دوستی نزدیک او با پوتین باعث به وجود آمدن دشمنی‌هایی نیز برای وی شده است. او به روزنامه ایالتی  گفت که از نظر او پوتین “یکی از بهترین رهبران دنیاست” و اینکه پوتین برای او مثل برادر است، او همچنین در جنجال کریمه از پوتین حمایت کرد.

این باعث شد که او از فستیوال بلوز در استونی خط زده شود. بعد از اینکه پوتین شخصا به سیگال در سال ۲۰۱۶ ویزای روسی داد، از ورود او به اوکراین، یکی دیگر از اعضای شوروی سابق، ممنوعیت به عمل آمد. مقامات رسمی اظهار داشته‌اند که سیگال “کار‌های اجتماعی خطرناکی انجام داده است” که با “منافع امنیتی اوکراین مطابقت ندارد.”

او یکی از حامیان ترامپ است

استیون سیگال

اگر فکر می‌کنید تحسین پوتین توسط سیگال عجیب و غریب است، ممکن است در این شرایط حمایت وی از دونالد ترامپ زیاد عجیب به نظر نرسد.

خیلی تعجب برانگیز است که همان مردی که فیلم محیط زیستی روی زمین مرگ بار را کارگردانی و بازی کرده است که در آن با یک سرمایه دار نفتی و آلوده کنند بدنام محیط می‌جنگد، و در آتش در زیر پا با تبه‌کارانی که زباله‌های سمی تولید می‌کردند مبارزه می‌کند، از رییس جمهوری حمایت می‌کند که اعتقادی به گرمایش زمین ندارد، آیا همه چیز در مورد استیون سایگال شما را شگفت زده نمی‌کند؟

 در شب تحلیف رییس جمهور ترامپ، سیگال در توییتی به رهبر جدید دنیای آزاد تبریک گفت و نوشت: “تبریک به رییس جمهور دوتالد ترامپ! سخنرانی عالی بود! خیلی قدر دادن و مفتخرم که سر انجام رییس جمهوری برای مردم سر کار آمد!” بعد دوباره، شاید در واقع او طرفدار مالتیا است، چون در سال ۲۰۱۵ روی صفحه فیس بوک خود نوشت ” اگر دونالد ترامپ رییس جمهور شود، او زن اول مملکت می‌شود.”

او رمانی بر اساس واقعیت نوشت

استیون سیگال

 اگر شما اعتقاد داشته باشید که یک برنامه جهانی سری وجود دارد که امریکا را نابود کند- و باور داشته باشید که شما از معدود افرادی هستید که از آن خبر دارید- بهترین راه برای اینکه این پیغام را به گوش دیگران برسانید چیست؟ این دقیقا باور استیون سایگال است، و در سال ۲۰۱۷ اظهار کرد که پاسخ این سوال این است ” یک رمان جاسوسی بنویس که در واقع نسخه ای کوچک و سری از خودم است”.

این رمان که با همکاری سیگال و تام موریزی، رمان نویسی که سابقه مدیرتی جی او پی در آریزونا را دارد، نوشته شد – نام رمان مسیر گرگ سایه ها: حالت ایالتی و ربودن امریکا بود- در لیست کتاب‌های “داستان تخیلی بر اساس واقعیت” قرار گرفت. این داستان در مورد افسر ایالتی آریزونا است که از دسیسه‌ای نادر مابین قاچاقچیان مواد، شبکه‌های جمعی، و حکومت امریکا خبر دار می‌شود، و همه این‌ها در سازمانی به نام “خلافت جهادی” در امریکا انجام می‌گیرد.

همانند بسیاری از فیلم‌ها و آلبوم‌های سیگال، این بررسی نیز مهربان نبود- در دسامبر ۲۰۱۷، باشگاه ای وی مجموعه ای از نوشتار‌های آمازون و پست‌های دنیای مجازی را جدا کرد و گفت این نویسنده‌ها و نوشته‌هایشان کاری مسخره و خنده دار است، و منتقد فرهنگی، ناتان رابین از خواندن کل این کتال “متنفر” بود چه برسد به اینکه بخواهد کتاب را عمیقا مرور کند. از طرف دیگر، هنرمند راک کلاسیک به نام تد ناگت، عاشق این کتاب بود- و بعد‌ها اعتراف کرد که اصلا کتاب را نخوانده است، و باعث رسوای کلانتر سابق آریزونا جو آرپایو شد چون او پیش گفتار کتاب را نوشته بود.

او فیلم‌هایی که او را مشهور کرده دوباره می‌بیند.

استیون سیگال

با وجود پروژه ها و فشار‌های زیادی که در زندگی دارد، ممکن است فکر کنید برای آدمی برای سیگال سخت است که رشد کند و کار های جدیدی در زندگی انجام دهد. و درست فکر می‌کنید. این طور که معلوم است، این بازیگر با بررسی گذشته سعی دارد در حرفه خود پیشرفت کند. تحت تعقیب و تحت تعقیب ۲ از بهترین شاهکار های سایگال هستند، و سری سوم این فیلم برای تکمیل این پروژه در دست کار است. در اکتبر سال ۲۰۱۶، سایگال در توییتر رسمی خود اعلام کرد که ناوی سیل وودی میستر به سختی در حال کار روی تحت تعقیب ۳ است و می‌گوید “دیگر وقتش است”. میستر تولید کننده یکی دیگر از فیلم‌های سایگال نیز بوده است: فراتر از قانون ۲، یکی از فیلم‌هایی که در اوایل کار سایگال در سال ۱۹۸۸ ساخته شد.

تا کنون، هیچ کدام از این پروژه ها به جز همین خبر‌های اولیه دیگر در تیتر‌ها نیامده اند. اما خب این مساله همیشه در مورد استیون سایگال وجود دارد: همیشه زمانی قیام می‌کند که اصلا انتظارش را ندارید.

او در یک فیلم اینتذنی در رزمی در روسیه ایفای نقش می‌کند.

سایگال دیگر آن استاد ورزشکار هنر های رزمی در فیلم تحت تعقیب یا فراتر از قانون نیست. خب شاید کمی چاق تر شده باشد یا آهسته‌تر حرکت کند- اما این اتفاق برای خیلی از افرادی که در اواسط ۶۰ سالگی هستند عجیب نباشد. به همین خاطر برخی در مورد این فیلم که در آن سایگال هنر رزمی آیکیدو را نشان می‌دهد تردید داشتند که در سال ۲۰۱۵ در مسابقه بین المللی جوانان سامبو در شهر ساراتو روسیه برگزار شد.

سایگال دو حریف جوان تر و سریع تر خود را شکست می‌دهد و بدون زحمت آن را بر می‌گرداند و پرت می‌کند، در حالی که زیاد هم تکان نمی‌خورد. در تی ام زد، سایگال به ایت حرف که می‌گفتند این ویدئو کاملا ساختگی است خندید. “من همه عمرم رزمی تمرین کرده ام، چطور می‌تواند ساختگی باشد؟”. پس از اینکه گزارش‌گر تی ام زد به سیگال گفت که حرفان او خیلی محکم زمین خوردند، سایگال توضیح داد که “وقتی شما نزدیک است دست یا مچ کسی را بشکنید، آنها اینکار را می‌کنند.”

او از همه می‌خواهد که برای سرود ملی بایستند

استیون سیگال

 یکی از چیز‌های خیلی خوب در مورد دموکراسی این است که هر شهروندی صدای خودش است و این ربطی به سابقه یا تجربه او از سیاست های اجتماعی ندارد- حتی در مورد استیون سایگال. او یکی از قهرمانان میهن پرست فیلم های اکشن هالیوود است که اتفاقا شهروندی بزرگترین کشور رقیب امریکا را نیز دارد.

سایگال این صدا را در برنامه صبحگاهی صبح بخیر بریتانیا (از طریق تی ام زد) در سپتامبر ۲۰۱۷ به گوش همه رساند، او دعوت پیر مورگان مجری برنامه را پذیرفت و گفت ورزشکاران زیادی هستند که علیه نژاد پرستی و عدالت اجتماعی در امریکا اعتراض می‌کنند در حالیکه قبل از مسابقه وقتی سرود ملی خوانده می‌شود نمی‌ایستند. این یک مساله پیچیده است و خیلی می‌توان در مورد آن بحث کرد، اما از نظر سایگال همه این ها خیلی ساده است.

او با اصرار به آزادی کلام اعتقاد دارد و می گوید” همه می توانند طبق نظر خود رفتار کنند”، سایگال ادامه می دهد ” من بارهای برای پرچم امریکا جان خود را به خطر انداخته ام”- و کاملا به وضوح اعلام کرد که وقتی سرود ملی پخش می شود و کسی از جایش بلند نمی شود به او خیلی بر می خورد.

سایگال به مورگان گفت: “من نمی گویم که آنها باید ایالات متحده امریکا و دنیا با انتخاب یک مکان را نگه دارند، مکانی که مردم به آنجا می آیند تا فوتبال ببینند و عقاید سیاسی‌شان را بگویند”. “به نظرم خیلی عصبانی کننده است. فکر می کنم یک جوک است. تنفر انگیز است”.

حرف های سایگال در دنیا با واکنش هایی همراه شد- بسیاری گفتند هر چند که حرف های او خیلی میهن دوستانه به نظر می‌رسد اما به طریقی با دوستان روسی خود در مسکو صحبت کرده است.

اکنون که متوجه شدید تا حالا چه کار‌هایی کرده است بیایید ببینیم چقدر این ستاره را می شناسید. چند حقیقت را در مورد استیون سایگال بخوانید که نمی‌دانید.

جورج فورمن می‌خواهد با او مبارزه کند.

استیون سیگال

سال‌های زیادی است که طرفداران فیلم های اکشن و هیجانی با صحنه های مبارزه استیون سایگال مبهوت شده اند، اما وقتی شما سال‌ها این نام را برای خود می‌سازید که یک مبارز غیر قابل شکست هستید، مردم صف می‌کشند و از شما می‌خواهند که آن را ثابت کنید حتی زمانی که بازنشسته شده اید. جورج فورمن بوکسر که چیز‌های در مورد مبارزه در رینگ می‌داند که به اعتقاد خیلی ها دورانش به پایان رسیده است، سایگال را در سال ۲۰۱۷ به مبارزه دعوت کرد و در توییتی اعلام کرد او با به اصطلاح حرف خود ده دور در وگاس بازی می کند و او فقط از بوکس استفاده خواهد کرد و سایگال می‌تواند از هر فنی که بخواهد استفاده کند.

“استیون سایگال، من تورا به مبارزه تن به تن دعوت می‌کنم، من بوکس می‌کنم تو از هر چه دلت می‌خواهد استفاده کن. ۱۰ دور در وگاس 

سایگال بلافاصله به توییت فورمن جواب نداد اما این باعث نشد که به تیتر تبدیل نشود و بسیاری پیش‌بینی های مختلفی در مورد مبارزه داشته باشند. باز باید گفت که خیلی تعجب برانگیز نیست که درک کنیم چرا مردم دوست دارند گاهی این مبارز‌های بزرگ با هم مسابقه بدهند- اگر شما سعی کرده باشید که فیلم‌های قدیمی سایگال یا فورمن را یک بار ببینید، بدتان نمی‌اید که مشت خوردن این دو را ببینید و از آن لذت ببرید.

دختر او مدل است

استیون سیگال

بعد از اینکه کلی لیبراک ار استیون سایگال جدا شد، هالیوود را ترک کرد و بهکلوزر ویکلی گفت می‌خواهم “بچه‌هایم را به دور از توجه عموم بزرگ کنم”. یکی از این بچه ها دخترش با یک مرد اکشن به نام آریسا لیبراک است. لیبراک کوچک تر ۲۴ سال دارد و به توجه عموم برگشته است و در کار مدلینگ لباس با شرکت‌هایی مثل مک دوگال و اشلی استورات فعالیت می‌کند. او به نیویورک پست گفته با اینکه جا پای مادر مدل خود گذاشته است اما ” شبیه سایگال است: قوی و ساخته.”

البته که شما دوست دارید یک مطلب در نیویورک پست این را بگوید: با یک نگاه بع آریسا لیبراک در عکس بالا به شما همه چیز را در مورد پدر و مادرش می‌گوید. احتمالا استیون سایگال هیچ وقت فکر نمی‌کرد لازم باشد تست پدر شدن لازم داشته باشد. البته همه این ها یک سوال بزرگ به وجود می آورد: آیا استیون سایگال باید مدل می شد یا قهرمان اکشن؟ شاید الان بهترین وقت باشد برای اینکه استیون سایگال این حرفه را هم امتحان کند.

کار با او خیلی سخت است

به گفته چند نفر از بازیگران، کار با استیون سایگال خیلی سخت است، جان لگوزامو این راه سخت را تجربه کرد. موقع فیلمبرداری تصمیم اداری، سایگال از بازیگر روبروی خود عصبانی شد و لگوزامو را به دیوار کوبید.  شاید احتمالا برادران ماریو را تماشا کرده است.

سایگال کار عوامل شوی شنبه شب را نیز دشوار کرده است. وقتی که در سال ۱۹۹۱ مجری برنامه بود، نسبت به “عوامل فیلم و نویسنده‌ها خیلی نقد داشت”.  به گفته تیم میدوز، سایگال “درک نمی‌کرد که نمی‌توان چهارشنبه به کسی بگویی تو احمقی و انتظار داشته باشی شنبه برای تو خوب بنویسد.” با این حال، دیوید اسپید گفته استدر شصت یسالگی بدترین مجری ممکن بود که احتمالا با سلیقه پادشاه آکیدو در کمدی جور نمی‌اید. به گفته جولیا سویینی، سایگال می‌خواسته برنامه ای باشد که او نقش یک درمانگر را بازی ‌کند و در نهایت با قربانی تجاور بخوابد. هه هه؟ سرانجام، سایگال آنقدر مایس کننده بود که از مجری‌گری به طور کامل برکنار شد.

استفن توبولسکی نیز متوجه شد که سایگال آدم ترش رویی است. در مرد تیره، توبولسکی نقش یک قاتل زنجیره ای را بازی می‌کرد- طبیعاتا، سایگال باید ادم بد داستان را شکست می‌داد. اما بعد سایگال فکر کرد که این “برای کارمای او بد است” که مدام روس صحنه نمایش آدم ها را بکشد. او می‌خواست توبولسکی زنده بماند. توبولسکی به خیال خودش توضیح داد که این شخصیت در نهایت در دوزخ خودش گرفتار می شود.با کشتن تبه‌کار، سایگال آن آدم بد را به موجودی صلح آمیز تر تبدیل می‌کند. سایگال موافقت کرد، و صحنه همانطور که نوشته شده بود انجام شد. متاسفانه، سایگال فی البداهه گفت “خدا را شکر که آن آدم بد را نکشتم…” توبولسکی بعد ها مجبور شد چند خط به داستان اضافه کند تا جوری به نظر برسد که آن شخصیت مرده در واقع زنده مانده است، مانند هیولاها در فیلم های ترسناک. به گفته آی ام دی بی، آن داستان در فیلم نهایی نیامد.

رابطه عجیب او با یو اف سی

در فوریه ۲۰۱۱، طرفداران یو اف سی آماده تماشای مبارزه قهرمانی وزن متوسط بین اندرسون سیلوا و ویتور بلفورت بودند. در آن زمان، سیلوا به طور گسترده به عنوان بهترین ورزشکار رزمی در استایل ازاد روی زمین شناخته می‌شد و در دور اول با یک لگد به صورت بلفورت او را بیهوش کرد. این یکی از لحظه های فراموش نشدنی در تاریخ یو اف سی است… و چند روز بعد سایگال همه اعتبار آن را ازآن خود کرد.

به گفته سایگال، او به اندرسون سیلوا یاد داده است که چطور آن لگد را بزند. در واقع، سایگال ادعا کرد که آن لگد را اختراع کرده است. در حالیکه بسیاری تصور کردند سایگال دروغ می‌گوید، اما این بازیگر در آن شب سرنوشت ساز این ورزشکار را تا رینگ مشایعت کرده بود. و در رویدادی پس از آن لیوتو ماچیدا، رندی کاتور افسانه ای را با لگد کاراته ای سبک بچگانه بیهوش کرد. دوباره، سایگال اعتبار این ضربه را مال خود کرد، این بار وقتی در برنامه زنده جیمی کیمل بود این ادعا را کرد.

در حالی که سیلوا اوایل از این حرف به عنوان یک جک لذت می‌برد، در نهایت قهرمان تصمیم گرفت که صحبت کند، و توضیح داد که آن لگد را چگونه قبل از اینکه سایگال را ببیند تمرین کرده است. با آن انگلیسی شکسته شکسته سیلوا اعتراف کرد “سایگال مرد خوبی است. نه مربی است. نه من را آموزش داده. مردی خوبی است. آدم خوبی است. همین.”

ورزشکاران دیگر اینقدر مودب نیستند. وقتی سایگال در یو اف سی ۱۳۵ به پشت صحنه رفت تا به ورزشکار سنگین وزن جان جونز مشاوره دهد، آم مبارز او را رد کرد. روندا روزی یک بار ادعا کرد که می‌تواند “دمار این بازیگر را در بیاورد.” سایگال حتی دو بار قعرمان سابق، رندی کاتور، را به مبارزه دعون کرده است… آن زمانی که هیچ شاهدی وجود نداشته است. وقتی از ماتور در مورد مسابقه سوال شد گفت از اینکه سایگال می‌خواست با هم ” به طور خصوصی؛ در جایی دور جایی که کسی نواند بفهمد چه اتفاقی افتاده است” مبارزه کنیم اصلا تعجب نکردم.

استیون سایگال در برابر جیمز باند

علاوه بر بازیگری، استیون سایگال یک سری مبارزه ها را طراحی کرده است. طبق گفته ی ام آی دی بی، بیشتر فیلم هایی که او طراحی کرده است متعلق به خودش است اما در اوایل دهه ی ۸۰، سایگال روی فیلم ” دیگر هرگزنگو هرگز “جیمز باند ایفای نقش کرد که در آن باید به شان کانری هنر‌های رزمی یاد می‌داد. با اینکه کانری در کاراته کاملا مهارت داشت. در سال ۱۹۶۷ وقتی در حال آماده سازی برای فیلم فقط دوبار زندگی می‌کنید بود، این بازیگر به طور افتخاری کمربند سیاه درجه ۳ دریافت کرد. اما در فیلم هفتمش با باند، کانری باید کمی ایکیدو یاد می‌گرفت، بنابراین استیون به کار گرفته شد تا به شان یاد بدهد چطور حریف را پرت کند و با مفاصل کار کند.

اوایل به نظر می رسید آموزش ها خوب پیش می‌رود… خیلی خوب. به گفته کانری “من یک مقدار از مغرور شدم چون فکر می‌کردم دارم کارم را درست انجام می‌دهم” و بعد سایگال عصبانی دست کانری را گرفت و مچ این بازیگر را شکست. با اینکه واقعا درد داشت، کانری به آموزش ها ادامه داد. در واقع تا دهه ۹۰ اصلا متوجه نشد که سایگال مچش را پیچانده است. احتما از مصدومیت‌هایی بوده که به تدریج التیام پیدا کرده است.

البته سایگال هم می‌تواند کمی درد تحمل کند. وقتی داشت در فیلم معروفش به نام فراتر از قانون کار می‌کرد، هنری سیلوا با یک مشت محکم بینی سایگال را شکست. سایگال چون می‌دانست باید کار ادامه پیدا کند آن شب تا دیر وقت بیدار ماند و روی بینی صدمه دیده خود یخ گذاشت تا بتواند روز بعد به فیلم برداری ادامه دهد.

استیون سایگال در برابر ۱۲ مرد خبیث

در روز‌های خوش زندگی، استیون سایگال بزرگترین ستاره هنرهای رزمی در فیلم های اکشن هالیوود بود. اما این بدین معنی نبود که در زندگی هم توان مبارزه دارد-در واقع او اصلا نمی‌تواند. سایگال حکم درجه هفت آیکیدو دارد، ورزش رزمی که براساس مفاصل و تغییر جهت حرکات کار می‌کند. در واقع سایگال اولین امریکایی بود که در ژاپن این ورزش را تدریس کرد. اما در واثع، آیکیدو در دفاع شخصی خیلی ضعیف است. به گفته تحلیل گر مبارزه، جک اسلک، آیکیدو زمانی به در می‌خورد که حریف مستقیم به سمت شما بیاید “کاری که بیشتر مبارزان هوشمند نمی‌کنند. و همانطور که مفسر یو اف سی، جو روگان توضیح می‌دهد آیکبدو “هیچ وقت در برابر یک حریف کار ظازموده به درد نمی خورد، هیچ وقت، هزار سال آزگار.” ویدئوی بالا را نگاه کنید تا متوجه بشوید چرا.

با این حال سایگال ادعا کرده است که هر کسی را در هر جایی و هر زمانی می تواند شکست دهد. بدتر از آن، سایگال اظهار نظر های جنجالی در مورد بروس لی، چاک نوریس، و ورزش پر برخورد کاراته کرد. این زیاد به مذاق باب وال خوش نیامد. بازیگری با کمربند مشکی رده بالا با سوابق مسابقه‌ای زیادف وال یکی از دوستان نوریس بود، و با لی کار کرده بود، و مطمئنا زیاد به نظر سایگال اهمیت نمی داد. وال می‌خواست یه این بازیگر درس بدهد، و “۱۲ مرد خبیث” را گروهی از کیک بوکسرها و قهرمانان کاراته عصبانی معرفی کرد مثل بنی آرکوییدز، بیل والاس، و هووارد جکسون. بعضی‌ها می‌خواستند ثابت کنند که سایگال ساختگی است، برخی از این اظهار نظر ها ناراحت بودند و برخی دیگر می‌خواستند از او انتقام بگیرند، گروهی از بدلکاران که سایگال به آنها آسیب رسانده بود.

برای اینکه توجه این بازیگر را جذب کنند، ۱۲ مرد خبیث روی جلد مجله هایی مانند پروو و کمربند مشکی ظاهر شدند، با وجود همه این تلاش‌ها، هچ گاه زور آزمایی پیش نیامد. در عوض وقتی سلیگال در نهایت وال را دید، این ستاره ظاهرا بخاطر حرف های خود عدذرخواهی کرد. و اگر شواهد دقیق تری می‌خواهید تا به شما ثابت شود استیون سایگال یم مبارز واقعی نیست…

وقتی که استیون سایگال خفه شد

وقتی که سایگال هنوز با باب وال روبرو نشده بود، خیلی‌ها ادعا می‌کردند او شبیه ورزشکار جودو، جین لیبل است. لیبل، ورزشکار رزمی سابق، هر فن مبارزه‌ای که فکرش را بکنید بررسی کرده است از تکواندو گرفته تابوکس. اما لیبل طرفدار گراپل بود، ترکیبی از جودو و جوجیتسو. این مرد قهرمان دو دوره مسابقات ملی سنگین وزن جودو بود و گراپل را به لی یاد داده بود و اکنون مربی سوپر استار یو اف سی روندا روزی است. لیبل اولین کسی است که در مبارزه های تلوزیونی ام ام ای در تاریخ امریکا حضور پیدا کرده است، که در آن با ورزش پایه خود در برابر بوکسور میلو ساویج در سال ۱۹۳۰ مبارزه کرد. پس واقعا خشن است.

لیبل همچنین به عنوان بازیگر و بدلکار نیز فعالیت کرده است و در بیش از ۱۰۰۰ فیلم و شوی تلوزیونی حضور یافته است. او طراح مبارزه فیلم در جستجوی عدالت بود، فیلم اکشنی که سایگال در آن ایفای نقش می‌کرد. در طول فیلم برداری، سایگال مرتب می‌گفت که در دنیا هیچ کس نمی‌تواند او را خفه کند، و ادعا می کرد حرکت مخصوصی بلد  است که هیچ کس نمی‌تواند او را به خواب ابدب ببرد. طبیعتا، جین این چالش را قبول می‌کند و این دو وارد مبارزه شدند. در چند ثانیه، لیبل سایگال را در حالت خفه کردن گیر انداخت.  و آن موقع بود که استاد ایکیدو فن مخصوص و سری خود را رو کرد- یک ضربه کاراته ای به بیضه های لیبل. و اگر راستش را بخواهید، ما بودیم حتما طرف را ول می کردیم.

با وجود این ضربه، لیبل ادامه داد- کمی بعد سایگال مانند یک چراغ خاموش شد. بالاتر از همه اینها، این بازیگر واکنش عجیب و غریبی در خفه شدن از خود نشان داد. به گفته لیبل، احتمالا سایگال قبل از مبارزه غذای حسابی خورده بود چون این ستاره در بیهوشی خود را کثیف کرده بود. واضح است که سایگال انجام این مبارزه را تکذیب می کند اما به گفته “پدر خوانده گراپل “سایگال واقعا مبارز بی کیفیتی است.”

استیون سایگال در برابر مافیا

استیون سیگال

استیون سایگال همه جور آدم‌های بد در روی پرده شکست داده است، از تروریست ها گرفته تا یاکوزاها. اما سایگال ند تبه‌کار واقعی را در زندگی خود دیده است یعنی مافیا. در دهه ۹۰، سایگال تولید کننده جولیوس آر ناسو (تصویر بالا) وارد مشارکت شد. این دو با هم  چند شاهکار ساختند اما رابطه‌شان در سال ۲۰۰۰ خراب شد. سرانجام ان ها از هم جدا شدند اما همه چیز بدتر شد وقتی خانواده تبه‌کار گامبینو درگیر شدند.

یک روز، سایگال را سوار ماشین کرده و به رستورانی در بروکلین می‌برند، و در آنجا رهبر خانواده گامبینو را به نام آنتونی “سانی” کیکوین ملاقات می کند. به گفته سایگال، کیکوین به او پشنهاد می‌دهد که دوباره با ناشو کار کند. او همچنین از سایگال می‌خواهد که برای هر فیلم ۱۵۰٫۰۰۰ دلار به او بدهد. سرانجام، سایگال می‌ترسد، و به کنگستر‌ها ۷۰۰٫۰۰۰ دلار می‌دهد. این بازیگر رزمی واقعا حق داشته که بترسد. وقتی که سایگال از جلسه خارج می‌شده، یکی به وی گفته “اگر حرف اشتباهی می‌زدی تو را می‌کشتند.”

این رسوایی در سال ۲۰۰۳ فاش شد، چون دولت رییس مجرمان، پیتر گوتی و ۱۶نفر دیگر را دستگیر کرد. علاوه بر شهادت سایگال، دولت افراد دیگری را هم در این لست داشت –از جمله سیکون و ناسو- و گفتند که چگونه سایگال را ترساندند. آنها حتی به اینکه این بازیگر چقدر ترسیده بود خندیدند. ناسو اینگونه از خود دفاع کرد که سایگال از ۷ قرارداد فیلم خارج شده بودو به او ۵۰۰٫۰۰۰ دلار بدهکار بوده استو به هر حال این تهیه کننده به یک سال زندان محکوم شد. اما کسی که آدم درستی نیست، درست نمی‌شود- ناسو پولش را می‌خواست و از سایگال برای ۶۰ میلیون دلار شکایت کرد. وقتی این تهیه کننده از زندان بیرون آمد، او با این بازیگر سر مبلغ نا معلومی توافق کردند.

استیون سایگال در برابر اف بی آی

استیون سیگال

 با اینکه سایگال هیچ وقت محبوب منتقدان نبود، اما همیشه باجه‌های فروش فیلم‌های خوب پیش می‌رفت. اما این روز‌ها، همه فیلم‌هایش مستقیما به شکل دی وی دی/بلو ری/ یا هر چیز دیگری که بچه‌ها این روز‌ها استفاده می‌کند پخش می شود. پس چه اتفاقی برای حرفه سایگال افتاد؟ خب او رد کردن اف بی آی را بیش از همه چیز مقصر می داند.

در سال ۲۰۰۲، گزارشگر لس آنجلس تایمز، آنیتا بوش داشت از سایگال در مورد جولیوس ناسو و کل مافیا سوال می‌کرد. اما یک روز صبح او یک ماهی مرده، یک گل رز، و کاغذی روی شیشه ماشینش دید که رو آن نوشته بود “بس کن!”. همچنین جای گلوله تازه‌ای نیز در آنجا دیده می‌شد، چیزی که ماشینش همیشه کم داشت. در حالیکه ترسیده بود بوش این را به اف بی آی گزارش می‌کند و ماموران فدرال شروع به بازجویی از سایگال می‌کنند. اول مامورین فکر کردند سایگال به کارآگاهی به نام آنتونی پلیکانو پول داده تا بوش را بترساند. آنها حتی سایگال را متهم به پرداخت پول به یک آدم کش کردند تا نویسنده ونیتی فیر به نام ند زمان را با اسلحه بنرساند.

اما بعد از بررسی های بیشتر، اف بی آی به این نتیجه رسید که هیچ مدرکی علیه سایگال وجود ندارد. (این بازیگر حتی مجبور شد تست دروغ سنجی بدهد تا ثابت شود که گناهکار نیست). در عوض آنها روی پلیکانو تمرکز کردند، کارآگاه غیر قانونی که جاسوسی آدم های معروف را می کرد. و اینگونه سایگال به حاشیه رانده شد. اف بی آی هیچ گاه او را متهم نکد اما او را تبرئه هم نکردند. این بازیگر باور دارد این رسوایی پلیکانو به شدت به حرفه اش آسیب زده است…و ممکن بخواهد چیزی بگوید. به گفته یکی از روزنامه نگاران هالیوودی “استیون سایگال وقتی این اتفاق افتاد شبیه هریسون فورد [شایعه] نبود. اما این اتهامات زوال او را سریع تر کرد.” پس سایگال فقط از اف بی آی یک عذرخواهی می‌خواهد. در مورد پلیکانو، او در سال ۲۰۰۸ به زندان رفت و به نظر می‌اید تا سال ۲۰۱۸ پشت میله ها باشد.

او خواننده و آهنگساز و گیتاریستی است که موسیقی بلوز دوست دارد

دست های استیون سایگال فقط برای شکستن بدن مردم ساخته نشده است- آنها می‌توانند موسیقی های خیلی خیلی شیرینی بنوازند. بله، سایگال موسیقی‌دان با سابقه‌ای است و به موسیقی بلوز علاقه دارد. اما اینکه موسیقی بلوز هم او را دوست دارد یک مساله کاملا متفاوت است.

سایگال از وقتی ۱۲ سال داشته گیتار می‌نواخته و رهبری بلوز باند استیون سایگال را به عهده داشت. اما در سال ۲۰۰۵، سایگال اولین البوم خود را با نام نغمه های غار بلورین منتشر کرد. اگر کار های بروس ویلیس برایتان تکراری شده و به چیز جدیدی نیاز دارید می‌توانید این آلبوم را گوش کنید. (شاید). این آلبوم واقعا در سبک بلوز است اما به تاریکی و پر احساسی بی بی کینگ، بادی گای، یا جان گودمن نیست. در واقع اسپاتنیک موزیک، این آلبوم را “نقشه ۹ در فضا” خواند، شاید بخاطر اینکه سایگال در آن دقیقا همانطور که حرف می‌زند می‌خواند(زیر لبی و خواب‌الود)، یک ابداع شش صدایی که فقط کمی از بازی موزیک “لوئی لوئی” با پایه گیتار بهتر بود و اشعار سایگال “مثل روحی / هر چی بیشتر بخوری، بیشتر گرسنه‌ای / ارواح گرسنه ” نیز همین طور بود. استیون ارواح نیازی به غذا خوردن ندارند. فکر می‌کردیم یک مرد معنوی مانند شما این را بداند.  

اما فقط به حرف ما اعتماد نکنید- فقط به این موزیک گوش کنید. “موزیک” در اینجا هست ما آن را در گیومه گذاشتیم فقط بخاطر اینکه نام دیگری ندارد نه بخاطر کیفیتی که دارد. “دخترا، همه چی روبراهه” شبیه اولین آهنگی است که جک جانسون در زباله ها انداخت. در نهایت، از “حسادت” لذت ببرید، آهنگ ارواح گرسنه. حداقل به در نقل قول در کتاب آخر سال دبیرستانی ها می‌خورد.

شاید به رقصیدن بیشتر علاقه داشته باشید. او چچنی هم می رقصد- یا این است یا کلی پشه و زنبور به جانش افتاده اند. هر کاری که کند خیلی جالب تر از فیلم به سوی خورشید است.

منبع : looper

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.