دانستنی های سفرگردشگری جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان برای خرید خانه

هزینه‌های زندگی در کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، استرالیا و یا فرانسه در چند سال اخیر سر به فلک کشیده است. اگر مایل به ترک کشور خود و تجربه زندگی در مناطق دیگر جهان هستید

هزینه‌های زندگی در کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، استرالیا و یا فرانسه در چند سال اخیر سر به فلک کشیده است. اگر مایل به ترک کشور خود و تجربه زندگی در مناطق دیگر جهان هستید، کشورهای زیادی هستند که مخارج و هزینه های زندگی در آنها بسیار پایین و ارزان است. بنابراین اگر انعطاف لازم را دارید تا هرجایی که دلتان خواست زندگی کنید، و اگر میخواهید جایی زندگی کنید که هزینه های زندگی ارزانتر همه جاست، این ۱۰ کشور را در نظر بگیرید. ارزانترین کشورها به ترتیب از یک تا ده شماره‌گذاری شده است.

 

  1. کمبوجیه: وقتی به یک منطقه گرمسیری فکر میکنید، کمبوجیه شاید اولین گزینه ای نباشد که به ذهن میآید ولی یقینا دارای اقلیم گرمسیری است. امتیاز مثبت اینجا این است که در مقایسه با کشورهای گرمسیری دیگر، زندگی در اینجا به شکل باورنکردنی ارزان است. یک خانه تجملی چهارخوابه با استخر، تنها ۶۰۰ دلار در ماه هزینه برمیدارد. یک خانه سه‌خوابه مطلوب را میشود به قیمت ۲۰.۰۰۰ دلار برای تعطیلات خرید. و فقط با ۲.۰۰۰ دلار در سال میتوانید برای خانه خود باغبان و خدمتکار استخدام کنید.

jason-chen-کلمبیا

  1. اکوادور: اکوادور از خیلی جهات شبیه ایالات متحده است و به همین دلیل تبدیل به یک مقصد آمریکایی محبوب شده است. در اکوادور هم از دلار برای مبادلات استفاده میشود. در این کشور، صرف کردن غذا در رستوران به‌صرفه‌تر از پختن غذا در منزل است. حتی میتوانید با مبلغی نزدیک به ۵۰.۰۰۰ دلار ملکی بخرید و فردی را استخدام کنید تا در نبود شما از آن مراقبت کند.

abbie-bernet-اکوادور

  1. مکزیک: هرچند مکزیک به داشتن زندگی خیابانی فقیر معروف شده است، ولی محله های ثروتمند نشین زیادی وجود دارد که رفاه مورد نظر شما را فراهم کند. شما میتوانید فقط با ۷۰۰ دلار در ماه یک زندگی خوب و مرفه در مکزیک داشته باشید که شامل اجاره یک خانه خوب، امکانات رفاهی، خورد و خوراک و گشت و گذار میشود.

jezael-melgoza-مکزیک

  1. آرژانتین: آرژانتین چندین سال است که مقصد محبوب توریستهاست. این کشور رستورانهای عالی، تاریخ غنی و باشکوه و جاهای مختلفی برای کشف کردن دارد. علاوه براین، زندگی در اینجا خیلی گران نیست. یک خانه با زیربنای متوسط، حدود ۱۳۹.۰۰۰ دلار است که در مقایسه با قیمت خانه در آمریکا نسبتا ارزان است.

delfi-de-la-rua-آرژانتین

  1. ویتنام: ویتنام هم در سالهای اخیر به مقصد توریستی پرآوازه‌ای تبدیل شده است. هرچند قبلا خارجیها حق خرید خانه را در این کشور نداشتند، این قانون در سالهای اخیر لغو شده است. خانه های لاکچری میلیون دلاری زیادی کنار دریا وجود دارد ولی اگر در مناطق درست جستجو کنید، خانه‌ای کوچک یا آپارتمانی در حدود قیمت ۲۵.۰۰۰ تا ۵۰.۰۰۰ دلار پیدا میکنید.

hiep-nguyen--ویتنام

  1. تایلند: یکی دیگر از مقصدهای توریستی معروف که جاهای زیادی برای دیدن دارد، تایلند است. با مبالغی در حدود ۳۰.۰۰۰ دلار میتوانید یک آپاتمان یا خانه کوچک و با حدود ۶۰.۰۰۰ دلار خانه‌ای بزرگتر و جادارتر خریداری کنید. افزون بر این رستورانهای ارزان قیمت زیادی نیز میتوانید پیدا کنید و پولتان را صرف هزینه‌های دیگری کنید.

marcin-kalinski--تایلند

  1. بلغارستان: بلغارستان مملو از معماری باستانی و مناظر زیبا است. در این کشور اگر فقط ماهی ۱.۵۰۰ دلار درآمد داشته باشید، شهروند طبقه مرفه به حساب میایید. اینجا خانه‌ها با مبلغی کمتر از ۲۰.۰۰۰ دلار هم به فروش میرسند.

vlad-tchompalov--بلغارستان

  1. مجارستان: مجارستان هم جزو کشورهای پرآوازه توریستی است و آنهایی که خانه‌ای را برای اقامت تفریحی‌شان کرایه میکنند، بعدها به خرید خانه برای زندگی دائمی در آنجا مصمم میشوند. مجارستان کشوری خیلی کم‌هزینه است. یک خانه بزرگ بهمراه تکه‌ای زمین، تنها به قیمت ۹۰.۰۰۰ دلار فروخته میشود.

dan-freeman--مجارستان

  1. آلبانی: آلبانی اقلیمی گرم و آفتابی در طول چهار فصل سال دارد و همین اقلیم باعث شده تا اینجا به مکانی دلپذیر برای تعطیلات و حتی مهاجرت شود. یک پنت‌هاوس بزرگ فقط با ۱۵۰.۰۰۰ دلار قابل خرید است که در مقایسه با قیمتها در آمریکا، رقم بالایی نیست.

evelyn-paris-آلبانی

  1. کلمبیا: در کلمبیا میتوانید یک غذای کامل و دلپذیر را فقط به قیمت ۵ دلار بخرید. علاوه بر این، اجاره خانه خیلی ارزان و بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ دلار در ماه است. بااینحال نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که دولت این کشور شهروندانش را با توجه به کلاس اجتماعی‌شان منطقه‌بندی کند. بنابراین اگر در منطقه مرفه‌نشین ساکن باشید، ممکن است مبالغی بیشتر برای موارد مصرفی‌تان بپردازید.

zoltan-kovacs---کلمبیا

چه به دنبال خانه‌ای برای اقامت مسافرتی باشید و چه دنبال خانه‌ای برای اقامت دائمی، این کشورها چشم‌اندازهای بینظیر، معماری شگفت‌انگیز یا آب و هوای زیبا را با قیمتهای مناسب ارائه میکنند.

منبع: womensarticle

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.