کتابنقد و بررسی

کتاب من پیش از تو _ نقد و برسی _ نتیجه گیری از کتاب

نقد و برسی کتاب من پیش از تو از جوجو مویز

کتاب من پیش از تو _ نقد و برسی _ نتیجه گیری از کتاب

 کتاب من پیش از تو شما را به معنای واقعی زندگی واقف کرده و شما را در راه منحصر به فردی قرار میدهد. این سوال کلیدی از این که شما چه از زندگی میخواهید و مبارزه مردم برای ارزش های زندگی را پاسخ خواهد داد. نویسنده کتاب جوجو مویز نویسنده کتاب قبل از این دانیل جمیز را به انتهای زندگی خود برای سال ها ترقیب کرد بود.

کتاب من پیش از تو از جوجو مویز
کتاب من پیش از تو از جوجو مویز

کتاب من پیش از تو _ نقد و برسی _ نتیجه گیری از کتاب

 

داستان از جایی شروع میشود که لویزیا کلارک کارخسته کننده خود را در قهوه خانه از دست داده و به عنوان یک پرستار از یک مرد ناتوان مراقبت میکند. بخاطر نزدیکی محل و نیاز مالی این فشار بر روی او می آید که به محل مصاحبه یعنی کاخ آن مرد برود.

او توسط کاملیا تراینور به فرزندی خوندگی گرفته شده بود. کاملیا به با تجربگیه دخترش شک داشت و همین عامل باعث از کار بیکار شدن لویزیا شد که البته پدر خوانده او یعنی استیون تراینور نیز در این موضوع پافشاری میکرد. از طرف دیگر تراینور اصرار بر این داشت که لویزیا نمیتواند از مرد ناتوان مراقبت کند. البته بنظر میرسید او با تمام نظرات مخالفت کند و این تصمیم او باعث میشود که پایش به کاخ باز شود و این باعث میشود که ارتباطات گسترده تری بین هم بر قرار کنند. البته این تا زمانی بود که خواهرش جورجینا را ملاقات نکند. لوئیزا به مکالمه جورجیانا و کامیلا گوش می دهد و تصمیم می گیرد از کارش استعفاء بدهد. او اظهار می دارد که ویل در حال برنامه ریزی برای رفتن به سازمان خودکشی ظرف ۶ ماه اینده در سوئیس است. او اصلا از این ایده مسخره خوشش نمی آید.

قسمتی از فیلم من پیش از تو بر اساس کتاب
قسمتی از فیلم من پیش از تو بر اساس کتاب

کتاب من پیش از تو _ نقد و برسی _ نتیجه گیری از کتاب

 

پس مشاوره کردن با خواهرش کاترینا کلارک میتواند الهام بخش باشد.

همچنین او همیشه به دنبال درست کردن وسایلی بود که برای ناتوانان زندگی را راحت تر کند اگر چه همیشه به این تشویق میشد اما هیچ وقت این وسایل بکار نیامد. همچنین او را به خواندن کتاب رفتن به کنسرت ها و چیز های دیگری که او از آن ها خبر نداشت تشویق میکرد. سرانجام زمان که آن ها به موریتیوس میروند به او میگوید که نسبت به آن علاقه دارد و میتواند ذهنیتش را نسبت به خود تغییر دهد. همچنین او را متقاعد کرد که همه کاری را انجام دهد و خود را با شرایط زندگی او وقف دهد.

با این حال عنوان من قبل از تو یک عنوان بسیارمناسبی برای این داستان می باشد. این داستان به ما نشان می دهد که وقتی به زندگی ایده آل رسیدیم چه کنیم که به معنای واقعی در زندگیمان پیدا کند. لویزیا قبل از اینکه با ویل آشنا شود در شهری کوچک زندگی میکرد و در یک لحظه خود را در قلعه ای متکبرانه دید. او همیشه ترقیب می شد که کار های عادی را که یک فرد معمولی انجام میداد را خود به تنهایی انجام دهد. از این رو به شهر های بزرگ سفر میکند کوه های بزرگ را فتح میکند و تمام تجربیات بزرگ را کسب میکند. سخت است که در خط داستانی عشق قرار نگیرید حتی اگر مردم بگویند این داستان یک داستان عاشقانه نیست.

اما نکته مثبت کتاب چیست؟ ممکن نیست شما فقط در مسیر عاشقانه ای از زندگی قرار گرفته باشید. با این وجود، شما از ارزشهای عمیق کتاب الهام خواهید گرفت و شما را در مسیر داستان عاشقانه قرار خواهد داد. همچنین ارائه دهنده یک داستان خوب است تمام نقطه نظرات را به شما نشان خواهد داد روش های مختلف در طرزفکر و تفکرات در زندگی را به نشان می دهد. این درس های اخلاقی عمیق را به شما القا می کند، ذهنیت بسیاری از چیزها را تغییر می دهد و روح شما را به رغم مسائل بحث برانگیزی که ممکن است داشته باشد، می سوزاند. از این رو شما میتوانید همه این خصوصیات را در این کتاب پیدا کنید. به رغم مسائلی چون معلولین و ناتوانان این کتاب جزء کتاب هایی است که دارای نکات مثبت است که میتواند انرژی مثبت در شما را فعال کند. این داستان به شما نشان میدهد که چطور یک نفر میتواند زندگی شما را در ۶ ماه تغییر دهد و نشان می دهد که جهان چقدر بزرگ است وما چطور یک دیگر را برای آزاد کردن خود از خفقان میکشیم. این کتاب مبارزه مردم برای پیدا کردن خود در زندگی از دست رفته ای است که برای زندگی ایدآل داشته اند. نویسنده کتاب همه این ها را در قالب یک بسته به شما ارائه میدهد تا شما مفهوم واقعی آن را در قلب خود احساس کنید.

کتاب من پیش از تو
کتاب من پیش از تو

کتاب من پیش از تو _ نقد و برسی _ نتیجه گیری از کتاب

                             برای خرید این کتاب اینجا کلیک کنید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.