کسب و کار

چرا آمازون برای استعفا به پرسنل خود پنج هزار می پردازد؟

آمازون برای پرسنلی که دیگر تمایلی به کار در آن جا ندارند راه حلی به کار گرفته است. برای استعفا به پرسنل خود پول می پردازد!

آمازون برای پرسنلی که دیگر تمایلی به کار در آن جا ندارند راه حلی به کار گرفته است. برای استعفا به پرسنل خود پول می پردازد!

این کمپانی هر سال یک بار پیشنهاد پرداختی مبلغی تا میزان پنج هزار دلار را به اعضای شاغل در انبارهای بسته بندی پیشنهاد می دهد تا کمپانی را ترک کنند. پرسنلی که مدت یک سال از خدمت آن ها گذشته باشد واجد شرایط هستند اما یک اخطار رسمی وجود دارد: پرسنلی که این پیشنهاد را می پذیرند به هیچ وجه نمی توانند مجدداً در آمازون کار کنند.

ملانی اچس، سخنگوی آمازون  گفت: «ما می خواهیم افرادی در آمازون کار کنند که تمایل به کار در آن جا داشته باشند». «ماندن در جایی که تمایلی به آن وجود ندارد، در بلند مدت برای پرسنل یا کمپانی ما مضراتی را در پی خواهد داشت».

این کمپانی به ازای یک سال خدمت مبلغ دو هزار دلار، به ازای هر سال افزایش استخدام رسمی مبلغ هزار دلار و حداکثر تا پنج هزار دلار را به پرسنل خود پیشنهاد می دهد.

این برنامه که «پرداخت به منظور استعفا» نام دارد در ابتدا توسط فروشگاه کفش آنلاین زاپوس که در سال ۲۰۰۹ توسط آمازون خریداری شد تنظیم گردید. زاپوس تنها این برنامه را برای جدیدترین پرسنل خود که در اولین هفته های اشتغال به سر می بردند گسترش داد و «پاداش استعفا» برابر با هزار دلار در نظر گرفته شد.

آمازون مدعی است که به پرسنلی که این پیشنهاد را بپذیرند نیازی ندارد. در واقع به نقل از جف بزوس، مؤسس و مدیر عامل آمازون، در عنوان اطلاعیه نوشته شده است «لطفاً این پیشنهاد را نپذیرید».

پس چرا اصلاً باید زحمت چنین کاری را به خود بدهند؟

بزوس در نامه سال ۲۰۱۴ خود به سهامداران بیان کرده است «هدف این است که پرسنل مدت زمانی را به تفکر بپردازند تا ببینند واقعاً چه می خواهند» و به نقل از آمازون تعداد کمی از پرسنل این پیشنهاد را می پذیرند.

با توجه به هزینه های بالای تغییر پرسنل، دادن انگیزه استعفا به پرسنل در ظاهر یک استراتژی ضد شهودی است. اما به گفته مایکل بورچل، کارشناس فرهنگ محل کار و مؤلف کتاب «محل کار عالی: چگونه آن را بسازیم، چگونه آن را حفظ کنیم و این کار چه اهمیتی دارد؟»، با این کار تعهد شغلی افزایش می یابد و در بلند مدت مقرون به صرفه خواهد بود.

بورچل اظهار دارد که تعهد شغلی به تلاش اختیاری و تعهد به ماندن وابسته است. او می گوید با وجود این که ممکن است برنامه «پرداخت به منظور استعفا» لزوماً پرسنل را به کار بیشتر سوق ندهد اما مسئله تعهد به ماندن را مورد توجه قرار خواهد داد.

بورچل می گوید: «در صورتی که شما در عمل پول را نپذیرید و تصمیم به ماندن داشته باشید بدین معناست که به سازمان و کار خود تعهد دارید». «این کار، چارچوب توافق میان پرسنل و کارفرما یا قرارداد روانی را شکل می دهد».

به گفته بورچل در واقع پرسنلی که این پیشنهاد را رد می کنند از نظر روانشناختی «در سود و زیان شریک می شوند» و تعهد خود به کمپانی را مجدداً تمدید می کنند.

مطالعات نیز این منطق را مورد تأیید قرار داده اند. در تجزیه و تحلیلی که توسط گالپ انجام شد دریافتند که تیم های با تعهد شغلی بیشتر نسبت به همتایان خود ۲۱% بازده بیشتری دارند، در حالی که پژوهش مدرسه کسب و کار کانن-فلیگلر در کارولینای شمالی نشان داد کمپانی های دارای پرسنل متعهد نسبت به سازمان هایی که تعهد آن ها در سطح متوسط است از رشد درآمد میانگین سه ساله ۲٫۳ برابری برخوردار هستند.

از طرف دیگر به گفته بورچل، پرسنل غیر متعهد بیشتر تمایل به پذیرش این پیشنهاد دارند و این چنین پرسنلی برای سازمان ها بسیار هزینه بردار خواهند بود. به نقل از گالپ، پرسنل غیر متعهدی که در کار شاد نبوده و بازده کمی دارند، به ازای هر ده هزار دلار دستمزد، ۳۴۰۰ دلار برای سازمان هزینه دارند که این مبلغ با ۳۴% از این دستمزد برابری می کند. این یعنی پرسنل غیر متعهدی که سالانه ۷۰۰۰۰ دلار دستمزد دریافت می کنند، هزینه ای بالغ بر ۲۳۸۰۰ دلار را به سازمان تحمیل می کنند.

بورچل اظهار دارد که آمازون با ارائه این پیشنهاد می تواند پرسنل غیر متعهد را جدا کند. او می گوید اگرچه استخدام مجدد و تعلیم مجدد فرد در کوتاه مدت برای کمپانی هزینه بردار است اما آمازون با این کار می تواند این فرصت شغلی را به فردی شایسته تر اعطا کند.

«از نظر اقتصادی، این کار در بلند مدت برای آن ها ارزشمند خواهد بود».

منبع: cnbc

 

سیستم پردازش و بسته‌بندی کالا آمازون در انبار فال ریور ماساچوست

 

شرکت ولوو از طریق آمازون پرایم(Amazon Prime) اجازه امتحان اتوموبیلش را میدهد

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.