استارت آپ

لگد زدن به ربات های تحویل غذا، اولین نشانه بی رحمی شدید انسان ها نسبت به رباتها

آتی هینلا، مؤسس کمپانی Starship Technologies  اظهار داشت که گاهی اوقات، مردم به ربات های تحویل غذای شرکت لگد می زنند.

آتی هینلا، مؤسس کمپانی Starship Technologies  اظهار داشت که گاهی اوقات، مردم به ربات های تحویل غذای شرکت لگد می زنند.

او گفت معمولاً، تعامل با ماشین های این کارخانه خطری در پی ندارد، اما برخی از آن ها به وسیله ای برای «کنترل خشم» تبدیل شده اند.

این رفتار نشان می دهد که انسان تا چه حد می تواند نسبت به ربات ها بی رحم باشد.

کمپانی سازنده ربات های کوچک تحویل غذا اذعان داشت که مردم به این ربات ها لگد می زنند و این رفتار، نشان از شدت بی رحمی انسانها نسبت به ربات هاست.

کمپانی Starship Technologies توسط مؤسسین Skype یعنی آتی هینلا و جنس فریس در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد. این کمپانی ربات ۲۲ اینچی بلندی ساخت که قادر است روی سطح صاف، با سرعت ۴ مایل بر ساعت، غذا را به مردم تحویل دهد.

Starship یک کمپانی تازه کار است و ارزش آن در این هفته به ۲۵ میلیون دلار رسید و مدیر عامل مجرب Airbnb یعنی لکس بیر را به عنوان مدیر عامل منصوب کرد. هدف این کمپانی افزایش مقیاس و عرضه ربات به میلیونها فرد در سراسر جهان است.

هینلا  اظهار داشت اغلب مردم ربات ها را دوست دارند، اما موارد استثنایی هم وجود دارد.

هینلا گفت: «برخی از مردم، هنگام عبور از ربات ها، لگدی هم به آن می زنند». «اگر مردم از آنها به عنوان وسیله ای برای کنترل خشم خود استفاده می کنند عیبی ندارد. از نظر ما مشکلی نیست. رباتهای ما به کار خود ادامه می دهند».

این اولین بار نیست که رباتهای Starship با این تنفر مواجه اند. منبعی در سال ۲۰۱۶ به وب سایت Business Insider اعلام کرد یک مرتبه، افرادی قصد داشتند پرچم نصب شده بر روی یکی از رباتها را که در حال تحویل بود پاره کنند.

اما هینلا در واکنش به این موضوع که ممکن است ماشین ها توسط مردم آسیب ببینند آرام است. این ماشین ها به نه دوربین، آژیر و ردیابی تا حد یکی اینچ مجهز شده اند.

خبر خوب این است که اغلب مردم نسبت به ماشینها واکنش مثبتی دارند. سخنگوی کمپانی Starship Technologies  گفت که از بین ۱۵ میلیون نفری که تاکنون با ربات ها مواجه شده اند، ۸۰ درصد بی اعتنا بوده اند و درصد عظیمی از واکنش ها کاملاً مثبت بوده است.

بدرفتاری مردم با رباتها خبر تازه ای نیست. در مطالعه ای در سال ۲۰۱۵، با قرار دادن رباتی در یکی از مجمتع های فروشگاه ژاپن دریافتند که اگر اطراف ربات شلوغ باشد، کودکان با قرار گرفتن در سر راه ربات، اسم گذاشتن روی آن ها یا حتی رفتار خشونت آمیز با آن ها، رفتاری ضد اجتماعی از خود بروز می دهند.

با مشاهده مناقشه در مورد هوش مصنوعی تسلیحاتی گوگل و ترس از رباتهای سگ در باز کن ساخت کمپانی Boston Dynamics، باید نگران رفتار انسانها نسبت به تکنولوژی بود یا باید انتظار دیگری داشت؟ علاوه بر این، پس از انقلاب هوش مصنوعی، این امکان وجود دارد که این دوستان مکانیکی کوچک ما به خاطر بسپارند که چه کسانی به آنها ضربه زده است.

منبع: بیزینس اینسایدر

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.